instalacje samochodowe

Instalacje samochodowe

CB radia

CB radio to z angielskiego Citizen-Band czyli pasmo obywatelskie a więc pasmo i urządzenia do łączności radiowej. Użytkownikiem CB radia może być każdy, ponieważ nie jest tutaj wymagana żadna licencja. Również aktualne uregulowania prawne nie zakazują korzystania z CB radia podczas jazdy.

Historia CD radia sięga lat 40. XX wieku. Do Europy zawitało w latach 60-tych XX wieku, a w Polce popularność zyskało dopiero w latach 90-tych. Początkowo użytkowano jedynie 28 kanałów, później ta liczba zwiększyła się do 40. Do łączności w paśmie CB w naszym kraju przeznaczono częstotliwości od 26,960 MHz do 27,410 MHz.

W ramach 40 kanałów do łączności CB znaleźć można te o szczególnym zastosowaniu. I tak na przykład kanał 14 określony został mianem śmietnika, ponieważ większość zabawek zdalnego sterowania korzysta właśnie z niego. Z kolei kanał 9 nazywany jest kanałem ratunkowym i służy do wzywania pomocy. Najbardziej istotnym dla kierowców jest kanał 19 tzw. drogowy służący do komunikacji między pojazdami. I to właśnie szczególnie w gronie kierowców CB radio stało się popularne w celu wymiany informacji o kontrolach drogowych, wypadkach na trasie i innych utrudnieniach w ruchu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców świadczymy usługi w zakresie instalacji i naprawy CB radia.

Lokalne tagi:

^

Informacja o ciasteczkach:

Ta strona używa cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

[x]